هلدینگ فراز عمران آریانا

تعداد شعب بانک گردشگری

111 شعبه در ایران

تعداد کارمند

بانک گردشگری

بانک گردشگری در سال ۱۳۸۹ ثبت و مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اخذ کرده است. بانک گردشگری به‌شکل مجموعه‌ای از فعالیت‌های گسترده بانکی (بانکداری فراگیر) سازماندهی شده و به دلیل توجه ویژه به صنعت گردشگری کشور، در کنار انجام فعالیت‌های تجاری معمول، از سایر بانک‌ها متمایز شده است.

بانک گردشگری  با نگاه جهانی، ضمن  تمایز در تمامی خدمات بانکی و راه‌حل‌های نوآورانه مالی، تجربه خوشایندی برای مشتریان خود به ارمغان آورده و با تخصص مؤسسان این بانک در حوزه پرظرفیت و سودآور گردشگری، فرصت‌های عمده‌ای برای تسهیل اجرای ابتکارات بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در این صنعت را فراهم می‌آورد تا بدین صورت با تجهیز منابع و توسعه اشتغال در رشد و توسعه اقتصاد ملی نقش‌آفرینی کند.

بر مبنای چنین نگرش و فعالیت پویایی است که بانک گردشگری در سال ۱۴۰۰ و بعد از یک دهه فعالیت توانست جزو ۵ بانک برتر در بین بانک‌های خصوصی از منظر سهم بازار سپرده‌ها قرار گیرد. به‌علاوه این بانک به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده خدمات و محصولات در میان فعالین صنعت گردشگری انتخاب شد و در بین ۵ بانک برتر از لحاظ کیفیتِ خدماتِ مبتنی بر فناوریِ اطلاعات قرار گرفت.

سرمایه اولیه این بانک، مبلغ ٢٠٠٠ میلیارد ریال بوده و در مجامع عمومی فوق العاده در سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۲، به ترتیب افزایش سرمایه  ۴۰۰۰ و ۶۰۰۰ میلیارد ریال با تفویض اختیار به هیات مدیره تصویب شده است.